havacılık danışmanlığı

Havacılık alanında yatırım yapmak göründüğü gibi kolay değildir, hatta yüksek riskli bir yatırımdır. Bu yatırımı gerçekleştirebilmek için sağlam finansal kaynağa, tecrübeli profesyonellere, iyi takım çalışanlarına ve oldukça iyi bir takım çalışmasına ihtiyaç vardır. Her bir adım dikkatli ve detaylı bir şekilde incelenerek atılmalıdır. EFE AIR olarak bu süreci müşterilerimiz adına kolaylaştırmak için buradayız. Havacılık Danışmanlığı konusunda uzman kadromuz tüm yatırım projenizi kendi projemiz gibi ele alır ve tüm detaylara önem göstererek sağlam temellerde ilerlemenize yardımcı olur. Eğer bir havayolu kurmak ya da hava taksi ruhsatı almak, filonuzu genişletmek ya da havacılığın farklı bir alanında hizmet almak istiyorsanız EFE AIR olarak havacılık danışmanlığınızı yapmaktan mutluluk duyarız.

Helikopter & Uçak Satış/Satın Alım Danışmanlığı

sales_assistance

Filonuzu genişletmek istiyorsanız ya da mevcut hava aracınızı satmak istiyorsanız Uçak & Helikopter Satış / Satın Alım Danışmanlığı hizmetimiz tam size göre. Hava aracı alım satımında uzman EFE AIR satış ekibi ile çalışmak satış sırasında size en iyi kontrat şartlarını elde etmenizi sağlayarak risklerinizi en aza indirecek ve size zaman ve para kazandıracaktır.

Uzman satış ekibimiz siz değerli müşterilerimize en uygun çözümü sunabilmek için öncelikle ihtiyaç ve taleplerinizi inceleyeceklerdir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda satın almak istediğiniz en uygun uçak ya da helikopter eğer satış listemizde mevcut ise onlardan birini, eğer değil ise piyasada satılık olan hava araçları arasında size en uygun olanı bulup size sunacaktır. Eğer siz zaten satın alım kararınızı vermiş iseniz, uzman satış ekibimiz satın alım aşamasının sizin lehinize en uygun şartlarda tamamlanması için hava aracı kontrolü ve değerlemesi yapacak ve satış sözleşmesinin en karlı şekilde sonlandırılmasını sağlayacaktır. Ayrıca, satın alımı gerçekleştirilen hava aracının ülkemize pozisyon uçuşunun gerçekleştirilmesi, Türk sivil havacılığına tescil kayıt işlemlerinin tamamlanması konularında da destek sağlayacaklardır.

Eğer mevcut hava aracınızı satmak istiyorsanız öncelikle hava aracınızın güncel durumunu inceleyerek ve mevcut piyasa koşullarını değerlendirerek satmak istediğiniz uçak ya da helikopter için en avantajlı fiyatı belirliyoruz. Daha sonra mevcut helikopter ya da uçağınızı internet sitemizde listeleyerek ve dünya genelindeki profesyonel ağımıza sunarak, en hızlı ve kazançlı şekilde satışını gerçekleştiriyoruz.

Helikopter ya da Uçak satın almak veya mevcut hava aracınızı satmak istiyorsanız, uzman satış ekibimize sales[at]efeair.com e-posta adresinden ya da +90.232.3909144 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.  

Helikopter & Uçak İncelemesi ve Değerlemesi

inspection

Havacılık aşığı bir hususi pilot ya da filosunu genişletmek isteyen bir havacılık şirketi de olsanız kesinlikle satın almak istediğiniz hava aracının detaylı kontrollerini bir profesyonele yaptırmadan satın almayın. Helikopter & uçak inceleme ve değerleme hizmetimiz, satın almak istediğiniz uçak ya da helikopterin detaylı fiziksel kontrol ve evrak incelemesini kapsamaktadır. Bu hizmetimizi kullanarak satın almak istediğiniz hava aracınızın güncel durumu hakkında detaylı bilgiye ve yaklaşık değerine sahip olursunuz. Ayrıca, yapılan inceleme sonucunda olası gelecek bakım masrafları da öngörüp işletme maliyetlerinize bu değerleri doğru bir biçimde yansıtarak daha gerçek bir maliyet hesabı yapabilirsiniz. Dolayısı ile doğru bir yatırımı hava aracının gerçek değerini ödeyerek ve gelecekteki muhtemel bakım masraflarını bilerek yapmış olursunuz.

Ayrıca, bu hizmetimiz kapsamından finansal kiralama şirketleri ve hava aracı sahipleri de kiralama dönemi incelemesi de yaptırarak faydalanabilir ve hava aracının değerini koruyup korumadığı ve kiralama şartlarına göre işletilip, işletilmediği hususlarında hazırladığımız detaylı rapor ile bilgi sahibi olabilirler.  

Helikopter & Uçak Teslim/Geri Teslim İşlemleri

 

delivery_redeliveryEFE AIR olarak havayolları, hava taksi operatörleri ve hava aracı kiralama şirketlerine Uçak & Helikopter Teslim & Geri Teslim hizmeti de veriyoruz. Sözleşme şartlarına göre hava aracının bir sonraki operatöre güvenle ve hızlı bir şekilde teslim edilmesi için gereken tüm işlemleri hızlı ve özenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz ve içerisinde Boeing 737, Boeing 757, CRJ200, Bel430, Eurocopter AS350B3 gibi hava araçlarının yer aldığı yirminin üzerinde teslim/geri-teslim işleminde edindiğimiz tecrübe ile her tip hava aracının teslim/Geri-teslim işlemini sözleşme kapsamında hızlı ve özenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

 

Havacılık Proje Yönetimi

Aviation Project Management

EFE AIR’ın tecrübeli havacılık proje yönetim ekibi bugüne kadar yirminin üzerinde farklı havacılık projesi gerçekleştirmiştir ve optimize, uygun maliyetli ve hızlı çözümler sunmaktadır. Havacılık Proje Yönetimi Yeteneklerimiz;

 

 • Havayolu Kurulumu
 • Hava Taksi Kurulumu
 • Genel Havacılık Şirketi Kurulumu
 • Onaylı Eğitim Merkezi Kurulumu
 • Aerial Work Operasyon Yönetimi
 • Off-Shore Operasyon Yönetimi
 • Özel Görev Operasyon Yönetimi
 • Havacılık ile ilgili ihale dökümanı incelemesi, maliyet hesabı ve proje yönetimi
 • CAMO Sistem Kurulumu ve Gözden Geçirme
 • Part-145/SHY-145 Sistem Kurulumu ve Gözden Geçirme
 • EASA Air-OPS/SHT-OPS Sistem kurulumu ve Gözden Geçirme
 • Uçak & Helikopter Bakım Nezareti
 • Hava Kargo Çözümleri
 • Uçak & Helikopter Pilot Eğitimi
 • Uçak & Helikopter Simülatör Kurulumu